Přeskočit na obsah

Kousíček historie

První verzi tréninku JET jsme tvořili už někdy v roce 2007. Čerpali jsme z různých zdrojů, které jsme v té době měli k dispozici, a hlavně jsme všechno prakticky testovali v našem vlastním českém kontextu se svými nevěřícími přáteli. Postupně proběhlo několik tréninků JET naživo (Opava, Příbor, Brno), a když se objevovaly žádosti o další a další opakování, myšlenka na video trénink začala dávat smysl.

Do doby vzniku tohoto webu prošlo JETkou zhruba 50 lidí. Někteří se pak stali koordinátory pro svoji vlastní skupinu. A pár bylo takových, že si po čase chtěli zopakovat nejen JETkové principy, ale hlavně tu tvořivou atmosféru, to vzájemné povzbuzování v týmu, tu motivační "sťávu" hledání a nacházení zájemců o živého Ježíše. A tak JETkou rádi prošli znovu.

Původně JETka vznikla pro potřeby harcovníků z buňkových společenství napojených na Inspiration. Proto nese řadu znaků z té doby. Dnes možná některé věci děláme trochu jinak než zpočátku. Nechť je to i pro Tebe a pro vaši skupinu povzbuzením k citlivé tvořivosti, a hlavně k ochotě v reálu "tam venku" zkoušet různé věci, modlit se a pozorovat ovoce (Lukáš 13,6-9).

Spoustu velmi zajímavých a praktických informací ohledně buňkových společenství najdeš taky na www.eubunky.eu. Možná Tě zvláště zaujmou Otázky o buňkách. Pro některé zájemce je moc důležité, Co říkají jiní. Někoho upoutají spíš další Podněty a myšlenky. (Pokud ses ještě nedíval/a, koukni na odezvu absolventů JETky.)

Autorem tréninku je Pavel V. Jak je ve videích průběžně uvedeno, podněty jsem čerpal z různých zdrojů a hlavně jsme je zkoušeli v praxi. Souhrný přehled mé další rozmanité osobní činnosti je ZDE.
Mými velmi významnými spolupracovníky v tomto projektu jsou:
Pavel L. v oblasti celkového fungování tohoto webu,
Marek T., před lety připravil původní videa z mých nahrávek a slidů,
Niké V., zpracovává pozdější videa.
Moc díky! :-)