Přeskočit na obsah

Co když jsem sám/sama?

"Můžu JETku absolvovat sám/sama?"
"Co když nenajdu nikoho, kdo by do toho šel se mnou?"
"Co když budeme jen ve dvou, třeba s manželkou?"

Přímo řeknu "ANO", určitě můžeš JETku absolvovat i sám/sama. Jsem si jistý, že to pro Tebe bude znamenat velký užitek; nejméně podobný jako leckterá dobrá knížka. Dostaneš pozoruhodné informace a budeš "duchovně povzbuzen/a".

Ovšem, aby se v okruhu Tvých nevěřících přátel něco ZMĚNILO, je nezbytné, abys Ty osobně UDĚLAL/A víc, než že jen shlédneš videa a přečteš si Čítanku. To je důvod, proč tolik doporučujeme skupinové studium a skupinové uplatňování předložených principů.

Kdybys opravdu nikoho nenašel/nenašla, určitě se do toho pusť i sám/sama. Budete-li aspoň dva, bude to pořád lepší. Nemusíte být na jednom místě - domluvte si Skypová setkání a dělejte JETku spolu, i když na dálku.
Pokud na tréninku budete čtyři nebo vás bude osm, můžete se navzájem povzbuzovat, modlit se za sebe, sdílet radostné první úspěchy i nepodařené pokusy. Můžete se vzájemně usměrňovat, budovat, "hecovat" atd.

Skupinová dynamika se taky stává motorem pro rozmanitější tvořivost (skupina určitě vytvoří víc variant, než jednotlivec), i pro vzájemné povzbuzování v časech nezdaru a pro vykazatelnost v dobách ztráty motivace.
Pro vznik nových neformálních společenství je potřeba rozvíjet týmovou spolupráci, "týmového ducha". Takový tréninkový tým si vlastně průběžně simuluje buňkovou dynamiku.

Všiml/a sis, že Pán Ježíš s učedníky taky pracoval ve skupině? A do terénu je posílal alespoň po dvou. Chtěl, aby se vzájemně podporovali a aby se v nich a kolem nich něco opravdu změnilo.

Přemýšlej tedy, kdo další z Tvých věřících přátel má přirozený kontakt s nevěřícími lidmi a chtěl by kolem sebe vidět změnu. Trénink JET chce především přinášet OVOCE PRO VĚČNOST, nejen intelektuálně vzdělávat.

 

"Než pozvu skupinu"

Chápu, že než pozveš svoji širší skupinu, aby trénink absolvovala s Tebou, chceš se podrobněji dozvědět, o čem to tu celé je. 
Jasně, nejdřív se na všechno podívej sám/sama, dívej se, zkoumej, modli se, přemýšlej, zkoušej. A pak s modlitbou zapoj i další...